Petek Temizleme, Petek Temizliği, Petek Yıkama | 34 Tesisat

İstanbul Petek Temizleme ekipleri tarafından verilen önerilerin ve temizlik sonrası bakım işlemlerinin dikkate alınması durumunda verimli bir ısıtma sistemine sahip olunacaktır. Temizlik işlemleri kadar bu işlemler sonrasında ortaya çıkarılan bakım aşamaları da çok önemlidir. Asıl verimin sağlandığı noktalar bunlardır. Kaloriferin ayarını hızlı bir biçimde düşürmek ve hızlı bir biçimde yükseltmek kaloriferin iç yapısını zedeleyici bir yapıya sahiptir. Petek temizliği yetkilileri size bu konular hakkında net bir biçimde bilgi verecektir. Peteklerin mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde temizlenmesini sağlamak için zararlı kimyasallar kullanmaktan da kaçınmak gerekmektedir. Bu tür kimyasallar direkt olarak peteğin yapısını olumsuz yönde etkileyecektir.

İstanbul Petek Temizliği olarak; Kış aylarının gelmesiyle birlikte bastıran soğuklara karşı evlerimizde sıcacık oturmamıza yarayan tesisatın adı kalorifer tesisatıdır. Kalorifer tesisatları, kalorifer kazanı, kalorifer boruları ve kalorifer peteklerinden oluşmaktadır. Kalorifer tesisatında temel mantık tesisat içerisine pompalanan suyun kalorifer kazanı vasıtasıyla ısıtılması ve ısıtılan bu suyun kalorifer boruları aracılığıyla evlerdeki odalarda bulunan kalorifer peteklerin aktarılmasıdır. Burada amaç, evin tüm odalarında bulunan peteklerin ısıtılması ve bu sayede de evin tamamının belirli bir ısıda tutulmasıdır. Dolayısıyla kalorifer tesisatının temelinde tesisat içerisinde dolanan su yatmaktadır. Kalorifer tesisatını oluşturan kalorifer kazanı, kalorifer boruları ve kalorifer peteklerinin tamamı metal malzemeden yapılmaktadır. Çünkü metal malzemenin ısıyı geçirme özelliği daha fazladır. Bu nedenle de kalorifer tesisatlarında metal malzeme kullanılmaktadır. Kalorifer tesisatında metal malzeme kullanılması ise bazı sıkıntılar ortaya çıkarabilmektedir. Çünkü söylediğimiz gibi kalorifer tesisatının temelinde tesisat içerisindeki borular ve petekler arasında sıcak suyun dolaşması yatmaktadır. Bu nedenle de metal malzeme içerisinde dolaşan su, zaman içerisinde paslanmalara sebep olabilmektedir.

34 Tesisat olarak Petek Temizleme, Petek Temizliği, Petek Yıkama, Su Kaçağı Tespiti, Su Kaçağı, Petek Temizleme, Tıkanıklık Açma, Havuz Sistemi Su Kaçağı, Vidanjör Hizmetleri vermekteyiz.